Press "Enter" to skip to content

Foteliki samochodowe: bezpieczne podróżowanie z dzieckiem

Wyprawka dla dziecka to nie jedyny wydatek, który czeka zmotoryzowanych rodziców po narodzinach nowego członka rodziny. Zgodnie z prawem drogowym, w czasie podróży samochodem nie można trzymać dziecka na kolanach – dzieci można przewozić wyłącznie w fotelikach samochodowych.

Jaki fotelik wybrać?

Zmotoryzowani rodzice mają do wyboru fotelik samochodowe od różnych producentów. Wśród nich bardzo uznane są foteliki Maxi Cosi. Firma istnieje już 30 lat. W ofercie są foteliki Maxi Cosi przeznaczone dla bardzo różnych kategorii – fotelik samochodowy kupuje się biorąc pod uwagę wiek, wzrost i wagę dziecka. Foteliki Maxi Cosi mają wyjątkowy system mocowania – ISOFIX. To system, który w przypadku dziecięcych fotelików samochodowych sprawdza się najlepiej. Specjalne uchwyty umożliwiające bezpieczny i szybki montaż fotelika są zamontowane we wszystkich nowszych modelach samochodów osobowych. Większość fotelików to modele, w których dzieci podróżują tyłem do kierunku jazdy; taka podróż jest dla nich najbardziej bezpieczna.

Co jeszcze powinni wiedzieć rodzice?

Kupując fotelik warto sprawdzić, czy w górnej części ma on mocowanie, które zabezpiecza go przed przewróceniem się do przodu. Warto także wybrać fotelik z pięciopunktowymi pasami i przyjrzeć się, czy przestrzeń wokół głowy została mocno zabudowana – im mniejsze możliwości poruszania głową, tym lepiej. Warto też wiedzieć o tym, że niemal wszystkie modele fotelików dla noworodków i niemowląt są tak skonstruowane, że mocuje się je wyłącznie tyłem do kierunku jazdy.

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *