Inwestycje w Szklarskiej Porębie

Inwestycje w Szklarskiej Porębie

Szklarska Poręba położona jest w malowniczej okolicy na zboczach dwóch pasm górskich, oddzielonych malowniczym zakolem rzeki. Szklarska Poręba słusznie nazywana jest „Perłą Karkonoszy” i ściąga co roku wielu turystów. Być może dlatego tak dużą popularnością cieszą się apartamenty na sprzedaż Szklarska Poręba.

Czyste i zdrowe powietrze

Szklarska Poręba znana jest również jako ekologicznie czyste miejsce z unikalnym mikroklimatem i czystym górskim powietrzem, identycznym składem jak alpejskie. Lokalne krystalicznie czyste powietrze wzbogaca krew w tlen, zwiększając w ten sposób poziom hemoglobiny – a jest to główny składnik silnej odporności człowieka. Ponadto jest to mineralogiczna stolica Polski, o której pierwsza wzmianka pochodzi z okresu średniowiecza (pierwsza połowa XII wieku). Dziś Szklarska Poręba to także modny kurort z rozwiniętą infrastrukturą turystyczną i piękną przyrodą. Apartamenty Szklarska Poręba to w tym kontekście doskonała inwestycja, która szybko się zwróci ze względu na przyjeżdżających turystów. W samym mieście możemy też zakupić mieszkania Szklarska Poręba pod wynajem.

Dynamiczny rozwój narciarstwa

Szklarska Poręba to najszybciej rozwijający się ośrodek narciarski. W 2010 roku otwarto tutaj : park dinozaurów (około 70 eksponatów w pełnym rozmiarze! + Kino 5D), szkółka narciarska dla dzieci, całoroczny tor saneczkowy, zbudowano nowy 6-osobowy wyciąg krzesełkowy, wszystkie stoki narciarskie zostały rozszerzone (obecnie minimalna szerokość toru wynosi 30 m).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *