Poznań - miasto z mieszkaniowym potencjałem

Poznań – miasto z mieszkaniowym potencjałem

Poznań jest miastem które rozwija się bardzo dynamiczne. Powstają nowe mieszkania Poznań Piątkowo, a inwestycja mieszkania Poznań Piątkowo uznawana jest za korzystną ekonomicznie. Wynika to z braku mieszkań w samym mieście.

Kamienice i stare bloki

Poznań nie został zniszczony podczas II wojny światowej więc dużą rolę w mieście odgrywają kamienice – stare domy (około 100 lat). Głównym problemem jest kosztowne ogrzewanie, ponieważ sufity w nich mają wysokość 3,5 metra, a ściany mają około metra szerokości, a same pokoje są bardzo przestronne. Teraz większość z tych domów w Poznaniu została odrestaurowana lub całkowicie przebudowana – aż do instalacji windy. Odrestaurowana kamienica ma zwykle bardzo piękne fasady, jednak często balkony wychodzą na ruchliwe ulice. Kamienice mają zazwyczaj 4 piętra. Stare bloki – są niskie na 4 piętrach i wysokie na +10 piętrach. Zbudowane w czasach PRL.

Nowe domy i wysokość czynszu

Nowe bloki – zbudowane po latach 90. Zwykle każdy ma parking, windę (choć 4 piętra). Cechuje je nowoczesna infrastruktura, plastikowe okna, sprawne i nowoczesne rury kanalizacyjne i oszczędne rozwiązania. Średnio wynajmując mieszkanie 2-pokojowe  powinieneś liczyć na 1500 – 2200 zł, będzie to normalna powierzchnia, ale nie centrum. Ogólnie rzecz biorąc, każda dzielnica, powiedzmy, jest samowystarczalna. Poznań cechuje się niskim bezrobociem i dużą dostępnością do szkół, uczelni oraz korzystną lokalizacją. Wszystko to sprawia, że popyt na nowe mieszkania jest bardzo wysoki, co jest wykorzystywane przez wielu inwestorów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *