Czy opłaca się kupić laptop poleasingowy?

Czy opłaca się kupić laptop poleasingowy?

Używane laptopy są alternatywą dla drogich nowych laptopów. Wśród używanych laptopów szczególnie dużą popularnością cieszą się laptopy poleasingowe.

Laptopy poleasingowe: co to za sprzęt?

Laptopy poleasingowe to laptopy, które przez krótki (2 – 3 lata) czas wykorzystywane były do prac biurowych w różnych firmach. Przedsiębiorstwa chętnie biorą laptopy w leasing. Po wygaśnięciu umowy sprzęt jest wracany firmie leasingowej, która odsprzedaje go dalej. Używane do celów służbowych laptopy poleasingowe odznaczają się bardzo wysoką wydajnością. Laptop poleasingowy ma bardzo dobre podzespoły, dzięki czemu wciąż działa jak nowy.

Poleasingowe laptopy mogą służyć swoim właścicielom jeszcze przez długi czas. Poleasingowe laptopy równie chętnie kupują niewielkie firmy, jak i osoby prywatne. Za niewielkie pieniądze każdy może stać się użytkownikiem nowoczesnego wydajnego i wygodnego laptopa.

Kto prowadzi sprzedaż poleasingowych laptopów?

Poleasingowe laptopy odkupowane są przez sklepy komputerowe. Przed sprzedażą laptopy są porządnie sprawdzane i testowane. Sklep, który sprzedaje używane laptopy i nie chce tracić klientów, ale zyskiwać nowych, na sprzedawane przez siebie używane laptopy udziela gwarancji. Nie jest ona wprawdzie tak długa, jak na nowe laptopy, ale jest i tak korzystna dla klientów.

Większość poleasingowych laptopów, które sprzedają sprawdzeni sprzedawcy nie ma poważnych uszkodzeń. Oznacza to, że laptopy poleasingowe można kupować bez najmniejszych obaw o ich stan.