Foteliki samochodowe dla niemowląt i starszych dzieci

Foteliki samochodowe dla niemowląt i starszych dzieci

Obowiązujące w Polsce prawo o ruchu drogowym nakładają obowiązek przewożenia dzieci w specjalnym fotelik dziecięcy. Odpowiedzialni rodzice pamiętają o tym, aby nawet przed bardzo krótką podróżą usadowić dziecko w fotelik dziecięcy i przypiąć je pasami. Fotelik dziecięcy i zapięte pasy znacznie zwiększają bezpieczeństwo i szanse na uniknięcie groźnych urazów w razie wypadku.

Na co zwracać uwagę kupując fotelik?

Jest kilka ważnych elementów, na które rodzice powinni zwrócić uwagę kupując dla swoich dzieci foteliki samochodowe. Na pewno foteliki samochodowe muszą zostać dobrane do wieku, wzrostu i wagi dziecka. Wielu specjalistów od bezpiecznej jazdy podkreśla, że najważniejszym kryterium, którym należy kierować się wybierając foteliki samochodowe jest waga dziecka – radzimy więc przed wybraniem się na zakupy zważyć malucha. Wśród fotelików dostępnych na polskim rynku dość chętnie kupowane są foteliki samochodowe Maxi Cosi. Foteliki samochodowe Maxi Cosi mają wiele zalet. Foteliki samochodowe Maxi Cosi są nie tylko ładne, ale przede wszystkim bezpieczne.

Jaki system mocowania?

Fotelik dziecięcy Maxi Cosi można zamocować bardzo szybko dzięki systemowi ISOFIX. To system jednocześnie zapewniający duży stopień bezpieczeństwa. W przypadku auta z system mocowania ISOFIX, fotelik dziecięcy Maxi Cosi należy umieścić na środku tylnej kanapy. Wybierając fotelik dziecięcy Maxi Cosi, możemy być pewni, że zrobiliśmy wszystko, aby zapewnić dziecku bezpieczną podróż. Więcej na ten temat można przeczytać w naszym wcześniejszym artykule.