Garść informacji o statuetkach

Garść informacji o statuetkach

Na pewno wielu spośród nas miało okazję jeśli nie na żywo, to przynajmniej w TV być świadkami wręczania statuetek wybitnym ludziom kultury, nauki czy sportowcom. Statuetka od zawsze postrzegana jest jako wyjątkowo prestiżowe wyróżnienie.

Komu można je wręczyć?

Sportowcy, aktorzy, działacze społeczni to bardzo wąski krąg osób, które można uhonorować wręczając statuetkę. Statuetka ma tę zaletę, że może zostać wręczona wszystkim, którzy zasługują na nagrodę. Nie ma przeszkód, aby statuetka stała się nagrodą dla firmy, organizacji charytatywnej, zasłużonego pracownika, który właśnie po wielu latach pracy odchodzi na emeryturę. Statuetkę można wręczyć również jubilatom – na przykład małżonkom za długoletnie pożycie małżeńskie. Statuetki mogą mieć różną wielkość, mogą zostać wykonane z bardzo różnych materiałów, mogą też mieć bardzo różną formę. Do tych, które wybierane są wyjątkowo często te wykonane z metalu.

Jaką statuetkę wybrać?

Tematyka statuetek jest bardzo różnorodna. Wszystkie statuetki projektowane są przez współpracujących z firmą artystów plastyków. Biorą oni zawsze pod uwagę sugestie osoby, które składa zamówienie. Na cenę statuetki wpływ ma bardzo wiele elementów. Zależna jest ona między innymi od tego, jaki materiał zostanie wybrany przez zamawiającego. Decydująca jest także jej wielkość oraz forma. Warto wiedzieć, że statuetki dwumiarowe są tańsze od tych przestrzennych. Na cenę statuetek wpłynie również sposób wykończenie jej powierzchni. Pozłacana będzie droższa od anodowanej.