Inwestycje w Szklarskiej Porębie

Inwestycje w Szklarskiej Porębie

Szklarska Poręba położona jest w malowniczej okolicy na zboczach dwóch pasm górskich, oddzielonych malowniczym zakolem rzeki. Szklarska Poręba słusznie nazywana jest „Perłą Karkonoszy” i ściąga co roku wielu turystów. Być może dlatego tak dużą popularnością cieszą się apartamenty na sprzedaż Szklarska Poręba.

Czyste i zdrowe powietrze

Szklarska Poręba znana jest również jako ekologicznie czyste miejsce z unikalnym mikroklimatem i czystym górskim powietrzem, identycznym składem jak alpejskie. Lokalne krystalicznie czyste powietrze wzbogaca krew w tlen, zwiększając w ten sposób poziom hemoglobiny – a jest to główny składnik silnej odporności człowieka. Ponadto jest to mineralogiczna stolica Polski, o której pierwsza wzmianka pochodzi z okresu średniowiecza (pierwsza połowa XII wieku). Dziś Szklarska Poręba to także modny kurort z rozwiniętą infrastrukturą turystyczną i piękną przyrodą. Apartamenty Szklarska Poręba to w tym kontekście doskonała inwestycja, która szybko się zwróci ze względu na przyjeżdżających turystów. W samym mieście możemy też zakupić mieszkania Szklarska Poręba pod wynajem.

Dynamiczny rozwój narciarstwa

Szklarska Poręba to najszybciej rozwijający się ośrodek narciarski. W 2010 roku otwarto tutaj : park dinozaurów (około 70 eksponatów w pełnym rozmiarze! + Kino 5D), szkółka narciarska dla dzieci, całoroczny tor saneczkowy, zbudowano nowy 6-osobowy wyciąg krzesełkowy, wszystkie stoki narciarskie zostały rozszerzone (obecnie minimalna szerokość toru wynosi 30 m).