Jak wyczyścić ubrania zabrudzone pianką montażową?

W budownictwie produktem wykorzystywanym coraz powszechniej są różnego rodzaju pianki montażowe. Są bardzo wygodne i proste w użyciu. Wielu osobom, które z nich korzystają zdarza się jednak zabrudzić ubranie, futrynę, podłogę. Jak usunąć piankę montażową z ubrania? Okazuje się, że nie jest to wcale takie trudne.

Do czego używana jest pianka?

Po piankę montażową sięga się dzisiaj montując okna i drzwi. Przydaje się także do uszczelniania, wykonywaniu izolacji dachów, wypełnianiu różnych pęknięć. Można wykorzystać ją także do zamontowania bramy garażowej. Korzystając z pianki montażowej trzeba pamiętać, że ma ona zdolność znacznego powiększania swojej objętości. Często więc pojawia się w miejscach, na których nie powinno jej być. To stąd osoby, które montowały na przykład okno zastanawiają się jak usunąć piankę montażową z ubrania?

Środki do usuwania pianki

Pytanie jak usunąć piankę montażową z ubrania powtarza się wyjątkowo często. Pracując z pianką należy pamiętać o tym, że w razie zabrudzenia ubrania czy innej powierzchni należy usunąć je od razu – wtedy pozbycie się pianki będzie o wiele prostsze. Obecnie w sklepach budowlanych można kupić specjalne preparaty do usuwania pianki montażowej z różnych powierzchni. Są wśród nich delikatnie działające preparaty przeznaczone do usuwania pianki zarówno z ubrać jak i z rąk. Ubranie zabrudzone pianką montażową możemy spróbować także benzyną ekstrakcyjną; wacikiem zamoczonym w benzynie pocieramy plamę, a następnie ubranie normalnie pierzemy.