Jakie może być zastosowanie oleju kokosowego?

Jakie może być zastosowanie oleju kokosowego?

Na półkach wielu sklepów spożywczych i ze zdrową żywnością można zauważyć dzisiaj olej kokosowy. Olej kokosowy zawiera aż 90 % tłuszczy nasyconych, a mimo to jest uważany za jeden z najbardziej zdrowych rodzajów tłuszczów. Jak to jest możliwe?

Jaki olej kupić?

W zależności od metody tłoczenia oleje kokosowego dzielą się na nierafinowane i rafinowane. Olej kokosowy nierafinowany tłoczy się w tradycyjny, od lat wykorzystywany sposób stosując metodę na zimno. Kupując olej kokosowy należy kierować się nie tylko jego ceną i konsystencją. Przed zakupem koniecznie trzeba zapoznać się z treścią etykiety. Na niektórych plantacjach kokosa stosowane są bowiem pestycydy i herbicydy. Są też i takie, na których chemiczne środki ochrony roślin nie są używane. Taki olej jest najzdrowszy, na etykiecie oznaczony jest jako olej kokosowy bio. Olej kokosowy bio tłoczy się z kokosów zebranych na ekologicznych plantacjach. 

Jakie jeszcze rodzaje oleju można kupić?

Do bardzo szlachetnych rodzajów oleju kokosowego należy olej kokosowy extra Virgin. Olej kokosowy extra Virgin tłoczony jest metodą na zimno. Olej kokosowy Virgin będzie droższy, ale zawartość składników odżywczych będzie w nim najwyższa. Decydując się na stosowanie oleju kokosowego czy w kuchni, czy do pielęgnacji urody, wybierajmy olej kokosowy Virgin. 

Olej kokosowy może być używany zarówno w kuchni jak i jako kosmetyk. Wszystkich, których zainteresował ten temat zachęcamy do lektury naszego innego tekstu. Wyjaśniamy w nim dlaczego należy kupować olej kokosowy Virgin.