Kot jedzący karmę

Karma dla kota: wybór nie jest prosty

Wybranie karmy dla kota nie jest proste. Karmiąc kota, koniecznie trzeba pamiętać o tym, w jaki sposób przedstawiciele rodziny kotów odżywiają się w naturalnym środowisku.

Karma dla kotów: jak prawidłowo karmić kota?

Zostając właścicielami kota musimy zadbać o jego odpowiednie żywienie. Możemy karmić go suchą albo mokrą karmą. Na zakupach w sklepie zoologicznym musimy jednak pamiętać o tym, że koty są drapieżnikami. Podstawą kociej diety jest mięso. To składnik, którego karma dla kotów powinna zawierać najwięcej. Karma dla kotów zawierające dużą ilość zbóż mogą być przyczyną poważnych problemów zdrowotnych naszego pupila. Karma dla kotów dzieli się na suchą i mokrą. To najbardziej prosty podział karm dla kotów. Zdecydowanie najlepszą karmą dla kota jest mokra. Koty z reguły piją bardzo mało wody. Mokra karma dostarczy mu jednocześnie wody. Nie oznacza to jednak, że suchą karmę należy wyrzucić z kociego menu. Można ją podawać, ale nie powinna ona być podstawą wyżywienia.

Karma dla kota: o czym jeszcze pamiętać?

Nie wszyscy właściciele kotów mogą pozwolić sobie na kupowanie karmy zawierającej niemal samo mięso, a więc karmy z najwyższej półki cenowej. Można zastąpić je karmami ze średniej półki cenowej, w których mięsa jest jeszcze całkiem sporo. Od czasu do czasu można podać kotu surową wątróbkę albo ugotowany bez dodatku soli kawałek mięsa wołowego lub drobiowego. Jako uzupełnienie gotowej karmy można podawać również gotowane jajko. Kotom nie należy podawać surowego białka, mięsa wieprzowego i mleka.