kot

Karmy bytowe i weterynaryjne dla kotów

Żywienie kota nie jest proste. Dieta kota powinna być dobrze zbilansowana; na pewno więc nie można go karmić resztkami ze swojego stołu. Gotowanie specjalnego jedzenie dla kota wymaga wiedzy, pochłania przy tym mnóstwo czasu, a czasem także pieniędzy. Większość więc właścicieli kotów wybiera jedzenie dla kota w postaci gotowych karm.

Karma dla kotów: jakie są rodzaje?

Kot jest drapieżnikiem, a więc jedzenie dla kota zawierać głównie mięso. W karma dla kotów mogą znajdować się także warzywa, owoce, zboża. Zawsze jednak na pierwszym miejscu wśród składników karma dla kotów powinno być wymienione mięso i inne produkty pochodzenia zwierzęcego. W sklepach właściciele kotów mają do wyboru karma dla kotów mokra i sucha. W karmach suchych wilgotność jest bardzo niska; z uwagi na to, że koty piją bardzo mało wody, nie można karmić ich tylko suchą karmą. Grozi to tym, że kot będzie miał problemy z nerkami, a wtedy koniecznie będziemy musieli szukać karmy weterynaryjnej dla kotów.

Karmy weterynaryjne dla kotów: dla jakiego kota?

Karmy weterynaryjne dla kotów to diety lecznicze, które zostały opracowane przez lekarzy weterynarii. Karmy weterynaryjne dla kotów wspierają leczenie między innymi chorób nerek, stawów, wątroby. Są to karmy, które można stosować tylko na zlecenie lekarza weterynarii. Więcej o karmieniu kotów osoby zainteresowane mogą przeczytać w naszym artykule „Karma dla kota: wybór nie jest prosty”. Stosowanie diety opartej na karmie weterynaryjnej musi być regularnie konsultowane z weterynarzem.