Kołobrzeg - miasto turystyczne nad Bałtykiem

Kołobrzeg – miasto turystyczne nad Bałtykiem

Miasto Kołobrzeg położone jest na południowym wybrzeżu Morza Bałtyckiego, zaskakująco łącząc plażową atmosferę z urokiem średniowiecznej architektury. Miasto założone w średniowieczu to obecnie nadmorski kurort, popularny także wśród miłośników przygód na świeżym powietrzu, szczególnie dzięki wycieczkom rowerowym po europejskiej trasie gotyku z cegły. Być może dlatego sprzedaż apartamentów Kołobrzeg to oferta wzbudzająca spore zainteresowanie.

Kołobrzeg – popularny wśród turystów

Pomimo wszystkich przeciwności, Kołobrzeg, który jest uznanym uzdrowiskiem od około 175 lat, niedawno stał się nowoczesnym kurortem nadmorskim. Apartamenty na sprzedaż Kołobrzeg są kupowane przez inwestorów, którzy widzą w mieście potencjał turystyczny. Apartamenty na sprzedaż Kołobrzeg, zajmują już dużą część rozrastającego się miasta. Parki zostały przeprojektowane, a usunięcie piasku umożliwiło odwiedzającym skorzystanie ze 150 metrów piaszczystych plaż. Dzięki zaangażowaniu wielu mieszkańców, którzy utworzyli tereny zielone na swoich terenach, dziś Kołobrzeg nazywany jest również „Zielonym miastem nad Bałtykiem”. Ponieważ dzielnica uzdrowiskowa jest oddzielona od obszaru miejskiego zielenią i linią kolejową, można mówić o strefie uspokojenia ruchu.

Zabytki i otoczenie miasta

W zachodniej części Kołobrzegu goście znajdą piękne wydmy, które zastępują nadmorskie lasy, a dobrze rozwinięta ścieżka rowerowa, która prowadzi z Grzybowa do Dźwirzyna, zachęca do jazdy na rowerze. Piękne szlaki turystyczne prowadzą na wschód, gdzie łączy się rezerwat przyrody Ekopark Wschodni, a na wrzosowiskach solnych zamieszkuje duże lęgowe ptaki. To kolejny powód, dla którego apartamenty na sprzedaż Kołobrzeg są tak popularne wśród inwestorów. Miasto zapewnia bowiem moc atrakcji turystycznych.