Kwas hialuronowy: niezwykle cenna substancja

Kwas hialuronowy: niezwykle cenna substancja

Substancją, która obecnie powszechnie wykorzystywana jest w kosmetologii jest kwas hialuronowy. Nie bez powodu jest on nazywany eliksirem młodości. Sprawdza się nie tylko w zabiegach estetycznych. Znalazł zastosowanie również w leczeniu chorób oczu czy reumatoidalnego zapalenia stawów. Przyjrzyjmy mu się nieco bliżej.

Gdzie się znajduje i jaką rolę pełni?

Kwas hialuronowy występuje naturalnie w naszym organizmie pod postacią hialuronianu sodu. Jego najwyższe stężenie znajduje się w skórze, ciele szklistym oka, a także w mazi stawowej. Wchodzi również w skład płynów ustrojowych. Jest jednym ze składników tkanki łącznej. Stwierdzono, że jest także jednym z elementów budujących ściany naczyń krwionośnych. Podstawowym zadaniem kwasu hialuronowego jest wiązanie wody. Niestety, wraz z wiekiem ilość kwasu hialuronowego w naszym organizmie zaczyna się zmniejszać, co skutkuje pogorszeniem kondycji skóry.

Zabiegi z wykorzystaniem kwasu hialuronowego

Kwas hialuronowy pokochała medycyna estetyczna i kosmetologia. Obecnie powszechnie jest on wykorzystywany w różnych zabiegach. Świetnie sprawdza się w przypadku ust. Zabiegiem niezwykle popularnym jest obecnie wypełnienie ust kwasem hialuronowym Poznań. To jedno z tych miast, w których bez trudu znajdziemy gabinet, w którym taki zabieg jest wykonywany. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę internetową frazę „wypełnienie ust kwasem hialuronowym Poznań”.
Kwas hialuronowy to substancja niezwykle korzystnie wpływająca na kondycję skóry. Nie bez powodu pokochała go medycyna estetyczne. Aby zobaczyć, jak wiele salonów kosmetycznych na niego stawia, wystarczy wpisać w wyszukiwarce internetowej frazę „wypełnienie ust kwasem hialuronowym Poznań”.