Nieruchomości w Szklarskiej Porębie

Nieruchomości w Szklarskiej Porębie

Góry, lasy, wodospady, piękne krajobrazy – wszystko to można zobaczyć w pobliżu miasta o długiej historii. To Szklarska Poręba – miejscowość, która wyrasta na zimową stolicę Polski. Być może dlatego apartamenty na sprzedaż Szklarska Poręba dobrze się sprzedają.

Kup apartament w Szklarskiej Porębie

Historia miasta sięga połowy XIV wieku i związana jest przede wszystkim z produkcją szkła. Szklarska Poręba jest jednym z największych ośrodków narciarskich w Sudetach. Szklarska Poręba to małe miasteczko liczące 8 tysięcy mieszkańców, bardzo przytulne. Zimą populacja się podwaja. Stąd przybywają nieustannie nowe apartamenty Szklarska Poręba, która pozwalają na znalezienie miejsc noclegowych dla turystów. Nowe apartamenty Szklarska Poręba są chętnie kupowane przez inwestorów prywatnych jak też firmy. Nowe Apartamenty Szklarska Poręba cechują się szybkim zwrotem. Szacuje się, że nieruchomości przeznaczone na rynek turystyczny zwracają się nawet już po pięciu latach.

Wszystko dla turystów.

Miasto położone jest niedaleko rzeki u podnóża góry Szrenica, której wysokość wynosi 1362 metry wzdłuż drogi z Jeleniej Góry do przełęczy górskiej do Czech. Ta sama droga prowadzi do górskiego kurortu Świeradów-Zdrój w Górach Izerskich. Turystom oferuje się nowoczesne centrum zimowe z kompleksem SkiArena Szrenica na północno-zachodnim zboczu góry Szrenica, z wyciągami narciarskimi i słoniami. Miłośników łyżew zaprasza się na jedno z lodowisk. Istnieją również bieżnie i ścieżki. Miasto jest w pełni dostosowane do wymagań dzisiejszych narciarzy i snowboardzistów.