Karma dla kota

O karmach dla kotów słów kilka

Z utrzymaniem kota wiążą się dość spore wydatki. To nie tylko konieczność kupowania żwirku, ale przede wszystkim dobrej karmy. Koty jako drapieżniki powinny jeść przede wszystkim mięso, dlatego karma dla kotów wśród składników na pierwszym miejscu powinna zawierać mięso.

Jakie jedzenie dla kota wybrać?

Wybierając się do sklepu po gotowe jedzenie dla kota pamiętajmy, aby sprawdzić, jaki jest skład karmy, którą wybraliśmy. Kot to mięsożerca, jedzenie dla kota nie może się składać głównie z ziaren zbóż. Dobre jedzenie dla kota to takie, które ma głównie mięso. Oczywiście karma dla kotów musi zawierać także inne składniki; mięso jest źródłem białka, a kot potrzebuje także witamin. Dlatego dobra karma dla kotów powinna zawierać także pewną ilość owoców i warzyw. W sklepach można kupić suchą i mokrą karmę dla kotów. Znawcy tych zwierząt zalecają wybór mokrej karmy z uwagi na fakt, iż koty piją wodę bardzo rzadko i do tego w niewielkiej ilości. W ich więc przypadku konieczne jest dostarczanie wody z pożywieniem poprzez podawaniu im mokrej karmy. Więcej na ten temat można przeczytać w artykule „Karma dla kota: wybór nie jest prosty”.

Karmy weterynaryjne dla kotów co to jest?

Na co dzień zdrowego kota karmimy karmą bytową. Są jednak sytuacje, w których kotu trzeba kupić specjalną karmę. Karmy weterynaryjne dla kotów zostały opracowane przez lekarzy weterynarii. Karmy weterynaryjne dla kotów przeznaczone są dla kotów, które mają problemy zdrowotne. Karmy weterynaryjne dla kotów powinny być stosowane na zlecenie lekarza weterynarii, który opiekuje się naszym pupilem.