Ponadczasowy pomysł na podłogę drewnianą

Ponadczasowy pomysł na podłogę drewnianą

Osoby marzące o podłodze drewnianej zdają sobie doskonale sprawę z tego, jak ważny jest wzór, jaki układa się na parkiecie. Producenci prześcigają się w oryginalnych propozycjach, coś dla siebie bez trudu znajdą więc zarówno miłośnicy stylu klasycznego, jak i nowoczesnych aranżacji. Obie grupy nie muszą zresztą wcale rywalizować ze sobą. Pogodzić może je podłoga jodełka węgierska.

Zalety jodełki węgierskiej

Duża popularność, jaką cieszy się jodełka węgierska panele ma co najmniej kilka źródeł. Na pierwszy plan wydaje się przy tym wysuwać to, że mamy do czynienia z rozwiązaniem, które jak niewiele innych zasługuje na miano ponadczasowego. Mówimy przecież nie tylko o prawdziwym drewnie, ale również o idealnie przyciętych klepkach i niepowtarzalności.

Wszystkie te cechy, które posiada jodła węgierska można zaliczyć do tych, które nie wychodzą z mody. Warto w tym miejscu podkreślić, że przed entuzjastami takiego układu parkietu nie stoją niemal żadne ograniczenia kolorystyczne. Nawet najbardziej wymagający klienci mogą więc liczyć na rozwiązania odpowiadające ich oczekiwaniom.

Czym jodła węgierska różni się od klasycznej?

Choć popularność, jaką cieszy się jodełka węgierska jest niemożliwa do zakwestionowania, wiele osób podchodzi do tego rozwiązania z pewną rezerwą. Ma ona swoje źródło w niezbyt przyjemnych, a przy tym pozbawionych uzasadnieniach skojarzeniach, które sprawiają, że jodła węgierska jest często traktowana jako odpowiednik jodełki klasycznej, chętnie wykorzystywanej jeszcze w latach osiemdziesiątych.

Warto więc pamiętać, że jodełka węgierska to wzór umożliwiający nam znacznie większą elastyczność, można więc stosować go nawet tam, gdzie ma możliwości zastosowania kąta 90 stopni. Jest przez to zdecydowanie smuklejsza i sprawia wrażenie bardziej naturalnej.