Poznajmy bliżej rowery górskie

Poznajmy bliżej rowery górskie

Jazda na rowerze jest bardzo popularna wśród ludzi w różnym wieku. Rowerami chętnie jeżdżą zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Do rowerów, które cieszą się dużą popularnością należą rowery górskie. W ofercie praktycznie każdego sklepu rowerowego muszą więc znaleźć się rowery MTB. Jakie cechy mają rowery górskie, sprawdźmy w jakim terenie najlepiej sobie radzą.

Najbardziej charakterystyczne cechy rowerów górskich

Rowery górskie damskie oraz rowery górskie męskie zaprojektowano specjalnie z myślą o tym, aby można było nimi jeździć po wyboistych i nieutwardzonych ścieżkach. Zarówno rowery górskie damskie, jak i rowery górskie męskie mają bardzo charakterystyczną ramę, nisko wyprofilowaną ramę. To ona sprawia, ze podczas jazdy rowerzysta ma mocno pochyloną pozycję. Dzięki temu rowery MTB doskonale radzą sobie w wymagającym, górskim terenie. Rowery terenowe, które dostępne są na rynku mają ramę wykonaną ze stali lub aluminium. Rowery górskie damskie i rowery górskie męskie z aluminiową ramą są bardzo lekkie.

Jaki rower górski kupić?

Rowery MTB powinny zapewniać w miarę bezpieczną i komfortową jazdę. Rowery terenowe sprzedawane w renomowanych sklepach rowerowych z logo znanego producenta na pewno nie będą tanie, ale będą za to bardzo wytrzymałe i stosunkowo komfortowe. Rozwiązanie często w nich stosowanym jest amortyzowany widelec.

Rowery górskie cieszą się bardzo dużą popularnością. Wszystkich, których zainteresował ten temat zachęcamy do lektury naszego innego artykułu, w którym także poruszamy temat rowerów górskich.