Poznań - miasto z mieszkaniowym potencjałem

Poznań – miasto z mieszkaniowym potencjałem

Poznań jest miastem które rozwija się bardzo dynamiczne. Powstają nowe mieszkania Poznań Piątkowo, a inwestycja mieszkania Poznań Piątkowo uznawana jest za korzystną ekonomicznie. Wynika to z braku mieszkań w samym mieście.

Kamienice i stare bloki

Poznań nie został zniszczony podczas II wojny światowej więc dużą rolę w mieście odgrywają kamienice – stare domy (około 100 lat). Głównym problemem jest kosztowne ogrzewanie, ponieważ sufity w nich mają wysokość 3,5 metra, a ściany mają około metra szerokości, a same pokoje są bardzo przestronne. Teraz większość z tych domów w Poznaniu została odrestaurowana lub całkowicie przebudowana – aż do instalacji windy. Odrestaurowana kamienica ma zwykle bardzo piękne fasady, jednak często balkony wychodzą na ruchliwe ulice. Kamienice mają zazwyczaj 4 piętra. Stare bloki – są niskie na 4 piętrach i wysokie na +10 piętrach. Zbudowane w czasach PRL.

Nowe domy i wysokość czynszu

Nowe bloki – zbudowane po latach 90. Zwykle każdy ma parking, windę (choć 4 piętra). Cechuje je nowoczesna infrastruktura, plastikowe okna, sprawne i nowoczesne rury kanalizacyjne i oszczędne rozwiązania. Średnio wynajmując mieszkanie 2-pokojowe  powinieneś liczyć na 1500 – 2200 zł, będzie to normalna powierzchnia, ale nie centrum. Ogólnie rzecz biorąc, każda dzielnica, powiedzmy, jest samowystarczalna. Poznań cechuje się niskim bezrobociem i dużą dostępnością do szkół, uczelni oraz korzystną lokalizacją. Wszystko to sprawia, że popyt na nowe mieszkania jest bardzo wysoki, co jest wykorzystywane przez wielu inwestorów.