Wady i zalety nowych mieszkań

Wady i zalety nowych mieszkań

W Polsce jest coraz więcej mieszkań na sprzedaż, zarówno w nowych budynkach, jak i na wtórnym rynku mieszkaniowym. Klienci z kolei stają przed wyborem między zakupem mieszkania na rynku wtórnym w krótkim czasie a okazyjną ceną lub mieszkania Poznań w nowym budynku o bardziej nowoczesnych warunkach życia.

Cena, powierzchnia i inne zmienne

Jeden metr kwadratowy w starych mieszkaniach jest często znacznie tańszy, ale należy wziąć pod uwagę ogólny stan mieszkania oraz fakt, że naprawa i aktualizacja mieszkania może być bardzo kosztowna, szczególnie jeśli trzeba zmienić cały sprzęt sieci inżynieryjnej. Deweloper Poznań zapewne zażąda od nas wyższej ceny, ale otrzymujemy mieszkanie, którego nie będziemy zmuszeni remontować za kilka lat. Z reguły stare apartamenty są mniejsze i mają standardowy układ z bardzo skromnym materiałem kuchennym, łazienkowym itp. Ponadto wiele mieszkań zbudowanych przed latami 80. ma bardzo małe okna, więc nie są tak jasne, jak nowe mieszkania Poznań.

Materiały budowlane, które zostały użyte do budowy mieszkań na rynku wtórnym są dziś przestarzałe. Fasada, wejście do budynku, podesty i windy są już stare i nie wyglądają już tak atrakcyjnie. Nowe mieszkania Poznań, to nowoczesna infrastruktura.

Czym charakteryzują się nowe mieszkania

Inżynierskie urządzenia sieciowe, takie jak rury wodociągowe, kanalizacyjne lub instalacje elektryczne są przestarzałe, a ich wymiana wymaga znacznych inwestycji. Nowe mieszkania Poznań to zaś technologicznie zaawansowane rozwiązania, które posłużą nam przez lata. Nowe osiedla znajdują się w pobliżu komunikacji miejskiej, utwardzonych dróg, w pobliżu obiektów o znaczeniu społecznym, takich jak: przedszkola, szkoły, szpitale, przychodnie, sklepy, restauracje, centra rozrywki.