Dozowniki Dosatron niezbędnym wyposażeniem ferm

Dozowniki Dosatron niezbędnym wyposażeniem ferm

W hodowli drobiu, trzody i bydła wykorzystywane są obecnie bardzo różnorodne urządzenia. Do tych, które powinny znaleźć się na każdej fermie zalicza się Dosatron dozownik.

Dozowniki Dosatron – do czego służą?

W przypadku hodowli zwierząt podanie odpowiedniej dawki leków czy innych preparatów jest niezwykle istotne. Stąd też w dozownik Dosatron powinien zakupić każdy hodowca drobiu, trzody chlewnej czy bydła. Dozownik Dosatron do leków jest urządzeniem bardzo prostym w obsłudze. Bardzo ważne jest to, że dozownik Dosatron do leków nie musi być podłączony do energii elektrycznej.

Dozownik Dosatron do leków działa po podłączeniu do sieci wodociągowej. Francuska firma Dosatron produkuje dozowniki, które przydają się nie tylko do precyzyjnego dawkowania leków, ale także do dawkowania nawozów. Dosatron do nawozów działa na takiej samej zasadzie jak ten do leków. Dobranie odpowiedniej dawki nawozu czy leku nie stanowi najmniejszego problemu.

Zalety dozowników Dosatron

Zarówno Dosatron do nawozów, jak i dozownik leków dosatron są urządzeniami bardzo prostymi w obsłudze. Nie jest to ich jedyna zaleta. Dosatron do nawozów oraz do leków umożliwia bardzo łatwą zmianę dawek i preparatów w każdej chwili. W przypadku dozownika do leków firmy Dosatron bardzo istotne jest to, że podczas podawania leku nie jest możliwe jego zanieczyszczenia. Co ciekawe, Dosatron dozownik sprawdza się nie tylko na fermach i w szklarniach. Z powodzeniem Dosatron dozownik może być stosowany także w myjniach samochodowych.