Jakich kosztów się spodziewać przy zapłodnieniu pozaustrojowym?

Jakich kosztów się spodziewać przy zapłodnieniu pozaustrojowym?

Posiadanie własnego potomstwa to marzenie wielu par. Często jednak bezpłodność stoi na drodze do powiększenia rodziny. Klinika in vitro w wielu przypadkach jest w stanie uporać się z tym problemem, który dotyka ludzi na całym świecie. Podczas zapłodnienia pozaustrojowego wykorzystuje się specjalistyczną technologię. Dochodzi jednak do niego dopiero po dokładnych przygotowaniach pod nadzorem lekarza. Jakie zatem koszty związane są z in vitro? 

Każdy pacjent traktowany jest indywidualnie 

In vitro to liczne procedury dobierane pod kątem indywidualnych pacjentów, którzy różnią się między sobą wiekiem, kondycją organizmu i innymi czynnikami, które składają się na człowieka. U każdego, niezależnie od tego, jaka będzie wybrana klinika in vitro, można spodziewać się innych cen, które wahają się w zależności od:

  • wybrania konkretnej metody leczenia, 
  • ilości badań, które trzeba wykonać, 
  • leków – ich rodzaju oraz zażywanych ilości. 

Podejmując się metody in vitro należy pamiętać również o refundacji przez NFZ, która dotyczy poszczególnych leków, wspierających stymulację hormonalną.

Cennik konkretnej kliniki 

Każda klinika in vitro operuje swoim cennikiem, który powinien od samego początku być dostępny i jawny dla wszystkich pacjentów. W przypadku znanej Kliniki Bocian, która działa w kilku miastach w Polsce (Białystok, Poznań, Warszawa, Katowice) cena za in vitro waha się pomiędzy 7 500 zł a 12 000 zł. Z przejrzystym cennikiem można oczywiście zapoznać się na stronie głównej placówki, gdzie szczegółowo zostały rozpisane koszty.