Rowery MTB: czym się wyróżniają?

Rowery MTB: czym się wyróżniają?

Amatorów jazdy na rowerze nie brakuje w żadnym kraju. Dużą popularnością w Polsce cieszy się jazda w trudnym, wymagającym terenie. Z myślą o jeździe w takich warunkach zostały stworzone rowery górskie. W ofercie każdego sklepu rowerowego znajdziemy rowery górskie damskie i rowery górskie męskie. Zobaczymy, jakie cechy charakterystyczne mają rowery terenowe, dlaczego miłośnicy jazdy po leśnych czy górskich ścieżkach powinni postawić na rowery MTB.

Cechy charakterystyczne dla rowerów górskich

Rowery górskie damskie oraz rowery górskie męskie mają kilka specyficznych cech konstrukcyjnych, które różnią je od rowerów do jazdy miejskiej. Z uwagi na to, iż rowery górskie przeznaczone są do jazdy w bardzo wymagającym terenie, mają bardzo wytrzymałą ramę wykonaną ze stali lub aluminium. Do tego rowery górskie damskie i rowery górski męskie mają ramę o charakterystycznej konstrukcji. Z uwagi na konstrukcję ramy, rowery MTB wymuszają na rowerzyście przyjęcie pochylonej pozycji ciała.

Inne cechy wyróżniające rowery górskie

Rowery MTB zostały wykonane z ogromną starannością. Cechą, która wyróżnia rowery terenowe jest użycie do ich produkcji materiałów bardzo wysokiej jakości. Projektanci zadbali o to, aby rowery terenowe były nie tylko wytrzymałe, ale także komfortowe. Dlatego rowery górskie mają amortyzowany widelec.

Rowery górskie to grupa bardzo popularnych rowerów. Osoby, które zainteresował ten temat zachęcamy do przeczytania naszego wcześniejszego artykułu, który także poświęciliśmy rowerom górskim.