Właściwy wybór karmy dla psa?

Właściwy wybór karmy dla psa?

W zależności od tego czy nasz pupil jest miniaturowych rozmiarów, czy może należy do psów rasowych o większych wymiarach, musimy pamiętać o ich prawidłowym wyżywieniu. Nie wystarczy psa wyprowadzać na spacery, czesać i głaskać, trzeba również pamiętać o jego właściwej pielęgnacji, także w kwestii prawidłowego wyżywienia.

Jaką karmę dla psa kupować?

Najtańszą możliwością jest karma dla psa dostępna w marketach bądź żywienie domowe, czyli na tak zwanych resztkach. Tutaj trzeba przestrzec wszystkich właścicieli psów, że karma dla psa kupowana w marketach nie należy do najlepszej jakości, a jeżeli mamy w domu psa rasowego, możemy jedynie zaszkodzić jego zdrowiu.

Najpewniejszą opcją jest specjalistyczna karma bezzbożowa dla psa bądź karma hypoalergiczna da psa, jeżeli nasz pies miał wcześniej wykrytą alergię. Trzeba również pamiętać, że psy rasowe powinny być żywione zupełnie inaczej niż pies rasy „kundel”, mimo że oba psy są tak samo kochane.

Niektóre psiaki są wyjątkowo wybredne

Nie tylko rasowe psy bywają wybredne w kwestii ich karmienia, dlatego powstała karma dla wybrednych psów, aby smakowała im wyśmienicie, a mich właściciele nie mieli problemów z karmieniem. Sama nazwa wskazuje, że jest ona tak skomponowana, aby nawet najbardziej wybredny pupil nie narzekał na swoje jedzenie.

Karma dla psa, należąca do grupy specjalistycznych karm być może nie należy do najtańszych karm, ale warto ją kupować, aby nasz ulubiony psiak był zadowolony i zdrowo nakarmiony. Nie wystarczy samo wyprowadzanie na spacery, czesanie i przytulanie pupila. Psa należy również karmić, a w chwilach osłabionego zdrowia udać się do weterynarza, który może również dietę psiaka zmienić.