Wózki dziecięce: co znajdziemy w sklepach?

Wózki dziecięce: co znajdziemy w sklepach?

Wózek dziecięce to obowiązkowy element wyprawki dla każdego malucha. Dzisiaj taki wózek można kupić nie tylko w sklepie stacjonarnym. Niejeden sklep internetowy z artykułami dziecięcymi ma w swojej ofercie właśnie wózki dziecięce. Zobaczmy, jakie wózki dziecięce mamy dzisiaj do wyboru.

Gondola i spacerówka dziecięca

Gondola, czyli wózek głęboki to pierwszy wózek, z jakiego korzysta maluch po narodzinach. Taki wózek może być użytkowany do momentu, kiedy dziecko nauczy się siadać. Wybierając gondolę, należy zwrócić uwagę na to, aby była ona dość szeroka, a jednocześnie głęboka. Odpowiednia szerokość zapewni dziecku wygodę, zaś głębokość bezpieczeństwo.

Popularne spacerówki to wózki dla nieco starszych dzieci. Mogą korzystać z nich te maluchy, które potrafią już siedzieć. Bardzo ważnym elementem każdej spacerówki są pasy, którymi przypominamy dziecko. Ten niewielki element skutecznie chroni malucha przed wypadnięciem z wózka. Ma więc ogromne znaczenie. Dostępne obecnie spacerówki znacznie różnią się między sobą. Ciekawą propozycją są tak zwane parasolki, czyli lekkie spacerówki niewielkich rozmiarów. Idealne na wakacyjny wyjazd.

Praktyczne wózki wielofunkcyjne

Również wózki wielofunkcyjne dość znacznie się między sobą różnią. Dostępne są modele 2w1 oraz 3w1. W przypadku tych pierwszych przy jednym zakupie zyskujemy zarówno gondolę, jak i spacerówkę. Jeśli chodzi o te drugie, dochodzi jeszcze fotelik samochodowy.

Wózek dziecięcy powinien być kupiony z rozwagą. Od niego zależy nie tylko wygoda, ale również bezpieczeństwo naszego dziecka.