Wózki dla dzieci: rodzaje

Wózki dla dzieci: rodzaje

Wózki dziecięce znajdziemy w ofercie praktycznie każdego sklepu z artykułami dla dzieci. Co ciekawe, dzisiaj takie wózki oferuje również niejeden sklep internetowy. Zanim zdecydujemy się na zakup wózka, warto wiedzieć, co proponują nam producenci. Dostępne są dzisiaj bowiem bardzo różne wózki dziecięce.

Wózki głębokie i spacerówki dla dzieci

Gondole, czyli wózki głębokie przeznaczone są dla najmniejszych dzieci. To po nie sięga się bezpośrednio po urodzeniu dziecka. Z wózków głębokich można korzystać do momentu, kiedy maluch nauczy się siadać. Później taki wózek staje się nie tylko zbyt mały, ale również niebezpieczny.

Wózki spacerowe to propozycja dla dzieci starszych, które nauczyły się już siadać. Posiadają tak wyprofilowane oparcie, aby maluch miał zapewnioną wygodę i bezpieczeństwo, a jednocześnie by chroniony był jego kręgosłup. Dostępne są różne rodzaje spacerówek. Ciekawą propozycją są tak zwane parasolki. Są to spacerówki lekkie i niewielkie. Poleca się je wszystkim, którzy często wyjeżdżają i nie chcą nosić ciężkiego wózka, który dodatkowo zajmie wiele miejsca w aucie.

Wózki wielofunkcyjne dla oszczędnych

To propozycja idealna dla tych rodziców, którzy nie chcą kupować po około sześciu miesiącach od narodzin pociechy kolejnego wózka. Wózki wielofunkcyjne dzielą się na te 2w1, 3w1, a nawet 4w1. Różnią się one oczywiście ilością elementów, a tym samym możliwościami, jakie nam zapewniają. Obecnie coraz więcej rodziców decyduje się na zakup wózka wielofunkcyjnego 4w1. To wózek, który ma gondolę, siedzisko spacerowe, fotelik do samochodu, a nawet bazę do fotelika.