Minimalizacja kosztów części

Minimalizacja kosztów części

Części do maszyn budowlanych swoje kosztują i niestety ich regularna wymiana to konieczność. Po prostu części zamienne do maszyn budowlanych są niezbędne, co jest wręcz truizmem w przypadku maszyn pracujących z tak dużymi siłami i obciążeniami. Istnieje kilka sposobów na ograniczanie kosztów, jakie w firmie powodują części do koparek. Najskuteczniejszy zazwyczaj jest ten, który ogranicza kombinowanie do minimum.

Wymiana na czas

Ważne jest, by maszyny budowlane części miały zawsze w idealnym stanie. Producenci podkreślają, że części do maszyn budowlanych Komatsu powinny zawsze spełniać normy jakościowe, nawet jeśli są już mocno zużyte. Te części do koparek Komatsu, które zaczynają normy przekraczać, powinny być natychmiast wymieniane na nowe lub używane części do maszyn Komatsu, których parametry zawsze mieszczą się w normie. Wielu właścicieli sprzętu wychodzi jednak z założenia, że pomimo rad producentów, lepiej jest wymieniać części do maszyn budowlanych Cat tak późno, jak to tylko możliwe.

Warto inwestować w dobrą jakość

Takie podejście jest bardzo niemądre, ponieważ stare, mocno zużyte części do koparek Cat to nie tylko ryzyko uszkodzenia maszyny w czasie pracy i przerwania nagle dnia roboczego, ale zużyte części do maszyn Cat będą też najczęściej powodować nieprawidłową pracę całego urządzenia.

W efekcie tego najprawdopodobniej spadnie wydajność i jakość pracy, a do tego można się spodziewać, że wiele elementów współpracujących z częściami bezpośrednio zużytymi, będzie się zużywało w znacznie szybszym tempie. Maszyna to układ naczyń połączonych i jedna zmiana odbija się na całej reszcie. Trzeba to mieć zawsze na uwadze przy planowaniu remontów.