Styropian: sprawdzony materiał do ocieplania budynków

Styropian: sprawdzony materiał do ocieplania budynków

Wysokie rachunki za ogrzewanie skłaniają wiele osób do ocieplania domu. Jednym z materiałów, który może zostać do tego celu wykorzystany jest styropian. Cieszy się on bardzo dużą popularnością, gdyż ma naprawdę bardzo wiele zalet.

Materiał, który jest niezastąpiony

Styropian jest materiałem, którego skuteczność termoizolacyjna została potwierdzona wynikami bardzo wielu badań. Styropian jest łatwy w montażu oraz bezpieczny dla zdrowia. Do tego jest to materiał, który można wykorzystać aby wykonać ocieplenie wszystkich zewnętrznych elementów budynku.

Hurtownie styropianu oferują styropian do ocieplania fundamentów, podłóg na gruncie, dachów skośnych i płaskich oraz ścian zewnętrznych. Hurtownie styropianu mają w swojej ofercie płyty styropianowe różnej grubości. Hurtownie styropianu sprzedają styropian w paczkach, ale nie tylko. Wiele z nich sprzedaje również styropian na sztuki.

Jaki styropian wybrać?

W sprzedaży dostępnych jest obecnie wiele rodzajów styropianu. Cena styropianu zależy między innymi od tego jakiej grubości płyty styropianowe zostaną wybrane. Na pewno cena styropianu nie należy do wysokich. Jak wspomnieliśmy, styropian do ocieplenie domu występuje w kilku rodzajach. Do wyboru są płyty styropianowe białe, w kropki (to płyty styropianowe dalmatyńczyk) oraz płyty styropianowe szare.

Stworzenie optymalnej izolacji cieplnej domu ze styropianem jest bardzo proste. Tani styropian oferują hurtownie. Używając styropian do ocieplenia domu można zmniejszyć rachunki za ogrzewanie nawet o ponad 50%.