Woź dzieci tylko w fotelikach!

Woź dzieci tylko w fotelikach!

Każde dziecko, które ni ukończyło 12. roku życia, które ma mniej niż 150 centymetrów wzrostu, w samochodzie musi siedzieć w specjalnym fotelik dziecięcy. Do tego musi być przypięte pasami. Zasada, że dziecko przewozimy w fotelik dziecięcy musi być bezwzględnie przestrzegana nawet podczas podwożenia dziecka do znajdującego się blisko żłobka lub przedszkola.

Czym kierować się kupując fotelik?

Na pewno kupując fotelik dziecięcy należy kierować się wiekiem, wzrostem i wagą dziecka. Foteliki samochodowe dla noworodków i niemowląt to te z grupy 0 oraz 0 +. Dla dzieci, które mają od roku do czterech lat przeznaczone są foteliki samochodowe zaliczone do grupy 1. Kluczowym kryterium wyboru foteliki samochodowe jest waga dziecka. Na rynku są do wyboru foteliki mniej lub bardziej znanych producentów. Do tych drugich należą foteliki samochodowe Maxi Cosi. Foteliki samochodowe Maxi Cosi mają nie tylko pięciopunktowe pasy bezpieczeństwa. Cechą, która zasługuje na wyróżnieni w przypadku foteliki samochodowe Maxi Cosi jest system mocowania ISOFIX.

Jak przewozić dziecko w foteliku?

Warto kupować foteliki, które są wszechstronnie badane w różnego rodzaju testach. Osoby, które zdecydują się na zakup fotelik dziecięcy Maxi Cosi mają do wyboru foteliki, w których dzieci przewożone są tyłem lub przodem do kierunku jazdy. Bardzo chętnie rodzice wybierają fotelik dziecięcy Maxi Cosi, w którym można przewozić dzieci od urodzenia aż do ukończenia przez nie 4. roku życia. Fotelik dziecięcy Maxi Cosi to gwarancja bezpiecznej podróży. Więcej na ich temat przeczytacie w naszym wcześniejszym artykule.